Agilitykiitoa 08.08.2013

On Caldwell Bordercollieiden avajaiskisaputken aika! Kisaputki alkaa torstaina agilityn merkeissä ja loppuu sunnuntaina. Kilpailu on VALin alainen.

PVM / VIPJärjestäjäTuomaritLuokat
08.08.2013 / 07.08.2013CaldwellI Milja H. • II-III Ansa (2. startit Netsu)Maxi I-III x2

Kilpailussa on mukana ainoastaan Maxi luokka ja jokaiseen luokkaan (I-III) otetaan 30 osallistujaa. Kolme koiraa yhteen luokkaan per ohjaaja. Kilpailussa on mukana tuplastartit, joten kaikilla koirakoilla on mahdollisuus saada kilpailussa kaksi vKUMAa. Tervetuloa mukaan Caldwellin agilitykisoihin!

Kuvista kiitos Ivana Ruzickova.

Osallistuminen

Agilitykilpailuun osallistuminen tapahtuu lähettämällä alla oleva osallistumislomake oikein täytettynä viimeistään 07.08 sähköpostiosoitteeseen caldwellbordercollies[@]gmail.com, otsikoituna Agility01. Maxi I & II luokat täynnä


Maxi I
29 / 30 osallistujaa • Tulokset!
Startti 1. Startti 2.
1. Spyro, Ihtiriekon Sukkamieli vKUMA
2. Katz, Vesiwahdin Raivokas Pyörre vKUMA
3. Elly, Chase Man of The House vKUMA
4. Fanni, Hillfield Kept In Style vKUMA
5. Anette, 99 Reasons Cackle-Bladder Blood vKUMA
6. Saino, Teräshampaan Jättiläismetsäkarju
7. Katz, 99 reasons Red Dawn
8. Nita, Karvatassun Lumihiutale
9. Monkey, Bordersky Oak
10. Anette, Junkytime Dubbeltje
11. Netsu, 99 reasons Paint it Red
12. Elly, Azkybar Believe In My Life
13. Monkey, Junkytime Benzo Fury
14. Spyro, Wizkid Yahoo Yoda
15. Monkey, Gendarme's Flash
16. rust, Don't Blame The Sweet And Tender Hooligan
17. Anni, Bandana of Ice Cubes
18. Anette, Aarniotarun Avain Mystisyyteen
19. Ansa, Ihan Pimee Diplomaatti Dopingtestissä
20. Anni, Free Dragon's Kalach-na-Donu
21. Anni, Aaveen Sateinen Aamu
22. Nita, Lapparin Don't Call Me Loser
23. Netsu, Pennyroyal We'll Live Forever
24. Nita, Karvatassun Myrsky
25. rust, Kemroes Titania
26. Elly, Junkytime Black Mamba
27. Fanni, Gatecrasher's Amsterdam Rain

HYLÄTTY
Kurris, Besonder's 7:15 A.M. HYL - väärä luokka, kuuluisi MIDI-luokkaan
Spyro, Gevehard HYL - sivut ei toimi

1. Spyro, Wizkid Yahoo Yoda vKUMA
2. Katz, 99 reasons Red Dawn vKUMA
3. Monkey, Gendarme's Flash vKUMA
4. Spyro, Ihtiriekon Sukkamieli vKUMA
5. Anni, Free Dragon's Kalach-na-Donu vKUMA
6. Anette, Junkytime Dubbeltje
7. Ansa, Ihan Pimee Diplomaatti Dopingtestissä
8. Elly, Azkybar Believe In My Life
9. Anni, Aaveen Sateinen Aamu
10. Netsu, 99 reasons Paint it Red
11. rust, Don't Blame The Sweet And Tender Hooligan
12. Netsu, Pennyroyal We'll Live Forever
13. Katz, Vesiwahdin Raivokas Pyörre
14. rust, Kemroes Titania
15. Elly, Junkytime Black Mamba
16. Anni, Bandana of Ice Cubes
17. Nita, Lapparin Don't Call Me Loser
18. Nita, Karvatassun Myrsky
19. Elly, Chase Man of The House
20. Anette, Aarniotarun Avain Mystisyyteen
21. Anette, 99 Reasons Cackle-Bladder Blood
22. Fanni, Hillfield Kept In Style
23. Saino, Teräshampaan Jättiläismetsäkarju
24. Monkey, Bordersky Oak
25. Nita, Karvatassun Lumihiutale
26. Monkey, Junkytime Benzo Fury
27. Fanni, Gatecrasher's Amsterdam Rain

HYLÄTTY
Kurris, Besonder's 7:15 A.M. HYL - väärä luokka, kuuluisi MIDI-luokkaan
Spyro, Gevehard HYL - sivut ei toimi

Maxi II
30 / 30 osallistujaa
Startti 1. Startti 2.
1. Monkey, Junkytime Clockwork Orange vKUMA
2. Monkey, Hiljaisten Vuorten Game Ogre vKUMA
3. Saino, Akbra Dance With Me vKUMA
4. Saino, Webenset December Dance vKUMA
5. Marcia, Loco's Bitch Is Back
6. Elly, Lowryder Viridian
7. Anni, Joikhas People would stare
8. Kurris, Lasipisaran Calamity Jane
9. Anette, Kemroes Cockblocker Blues
10. Kurris, Kupariketun Kuoleman kanssa ei kujeilla
11. Anni, Free Dragon's Chernogolovka
12. Saino, As Mean As a Wolf of Kemroes
13. Anette, Guthrun F.E.A.R.
14. Katz, Syreenipensaan Tyyni Tuuli
15. Netsu, I'm Here But Where Are You
16. Anni, Hillaliinan Mahtaileva Viima
17. Elly, As Right As a Wrong of Kemroes
18. rust, Lowryder Black Market
19. rust, Pennyroyal I Sit And Drink Pennyroyal Tea
20. Anette, Lowryder Blackmail
21. Elly, Pennyroyal A Study In Pink
22. Noina, Vega
23. Noina, Kemroes Blenheim Bouquet
24. Monkey, Junkytime Arco
25. Kurris, Kaztrin Avdat Manasseh
26. rust, Ihan Pimee Demoni
27. Noina, Waldemann Close Enemies
28. Hex, Kuorsaus's Unelias

HYLÄTTY
Marcia, Online's Risk Disk --> Oikieus ylempään luokkaan
Marcia, Fling Thing Heart Seeker --> Oikeus ylempään luokkaan

1. Elly, As Right As a Wrong of Kemroes vKUMA
2. rust, Lowryder Black Market vKUMA
3. Kurris, Lasipisaran Calamity Jane vKUMA
4. Kurris, Kaztrin Avdat Manasseh vKUMA
5. Noina, Vega
6. rust, Pennyroyal I Sit And Drink Pennyroyal Tea
7. Katz, Syreenipensaan Tyyni Tuuli
8. Saino, Akbra Dance With Me
9. Saino, As Mean As a Wolf of Kemroes
10. Elly, Lowryder Viridian
11. Saino, Webenset December Dance
12. Anni, Free Dragon's Chernogolovka
13. Kurris, Kupariketun Kuoleman kanssa ei kujeilla
14. rust, Ihan Pimee Demoni
15. Anette, Lowryder Blackmail
16. Monkey, Junkytime Arco
17. Noina, Waldemann Close Enemies
18. Noina, Kemroes Blenheim Bouquet
19. Anette, Guthrun F.E.A.R.
20. Hex, Kuorsaus's Unelias
21. Elly, Pennyroyal A Study In Pink

HYLÄTTY
Netsu, I'm Here But Where Are You - On jo valio
Anette, Kemroes Cockblocker Blues - Oikeus ylempään luokkaan
Monkey, Hiljaisten Vuorten Game Ogre - Oikeus ylempään luokkaan
Monkey, Junkytime Clockwork Orange - Oikeus ylempään luokkaan
Anni, Joikhas People would stare - Oikeus ylempään luokkaan
Anni, Hillaliinan Mahtaileva Viima - Oikeus ylempään luokkaan
Marcia, Loco's Bitch Is Back - Oikeus ylempään luokkaan
Marcia, Online's Risk Disk - Oikeus ylempään luokkaan
Marcia, Fling Thing Heart Seeker - Oikeus ylempään luokkaan

Maxi III
26 / 30 osallistujaa
Startti 1. Startti 2.
1. Anette, Ketunjalan Came to Your Land vKUMA
2. Noina, Engel vom Hochwertige vKUMA
3. Nortsi, Kadeenan Aika-Poika vKUMA
4. Saino, Onnen Erikoisuus vKUMA
5. Monkey, Mischievous Hurling-Hex
6. Kurris, Ternen Kirsch-les-Sierck
7. Anette, Whitback Beulah
8. Spyro, Nimaway Wild Card
9. Noina, Endless Alley of Furenza
10. Mimi, Wolf Night Lisa
11. Saino, Rumoer Extreme
12. Monkey, W'hrállà Unnimustá
13. Mimi, Kuorsaus's Vauhdikas
14. Netsu, Kuorsaus's Vilkas
15. Reetta, Filthy Post-Traumatic Stress Disorder
16. Noina, Vroengard Lost In The Echo
17. Kurris, Rallikaistan Onnenhetki
18. Mimi, Kuorsaus's Vanilaja Kinuski
19. Marcia, Teräshampaan Noidanlukko
20. Reetta, Vroengard Castle of Glass
21. Marcia, Bambam's Redrum
22. Saino, Maxina's Dio Damon
23. rust, Guthrun Electricity Is In My Soul
24. Kurris, Ketunjalan Kauas on pitkä matka
25. Monkey, Wakeford Taiga
26. Anette, Aprilbunny of Ice Cubes
1. rust, Guthrun Electricity Is In My Soul vKUMA
2. Reetta, Filthy Post-Traumatic Stress Disorder vKUMA
3. Anette, Aprilbunny of Ice Cubes vKUMA
4. Marcia, Bambam's Redrum
5. Kurris, Ternen Kirsch-les-Sierck
6. Kurris, Ketunjalan Kauas on pitkä matka
7. Kurris, Rallikaistan Onnenhetki
8. Saino, Rumoer Extreme
9. Netsu, Kuorsaus's Vilkas
10. Mimi, Wolf Night Lisa
11. Spyro, Nimaway Wild Card
12. Noina, Endless Alley of Furenza
13. Noina, Vroengard Lost In The Echo
14. Monkey, Mischievous Hurling-Hex
15. Anette, Whitback Beulah
16. Marcia, Teräshampaan Noidanlukko

HYLÄTTY
Anette, Ketunjalan Came to Your Land - On jo valio, onnea!
Saino, Maxina's Dio Damon - On jo valio, onnea!
Saino, Onnen Erikoisuus - On jo valio, onnea!
Monkey, Wakeford Taiga - On jo valio, onnea!
Monkey, W'hrállà Unnimustá - On jo valio, onnea!
Noina, Engel vom Hochwertige - On jo valio, onnea!
Reetta, Vroengard Castle of Glass - On jo valio, onnea!
Mimi, Kuorsaus's Vauhdikas - On jo valio, onnea!
Mimi, Kuorsaus's Vanilaja Kinuski - On jo valio, onnea!
Nortsi, Kadeenan Aika-Poika - On jo valio, onnea!