>Esittely     >Bordercolliet     >Kasvatus      >Etusivu     >Muuta

Agilityä 11.01.2014

Caldwellissa järjestetään toisen kerran agilityä VALin alaisena.

PVM / VIPJärjestäjäTuomaritLuokat
11.01.2014 / 10.01.2014CaldwellNetsuMaxi I-III

Kilpailussa on mukana Maxi I, Maxi II ja Maxi III luokat ja kaikkiin luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia. Kolme koiraa yhteen luokkaan per omistaja. Kilpailussa on mukana tuplastartit, joten kaikilla koirakoilla on mahdollisuus saada kilpailussa kaksi vKUMAa.

Osallistuminen

Agilitykilpailuun osallistuminen tapahtuu lähettämällä alla oleva osallistumislomake oikein täytettynä viimeistään 10.01 sähköpostiosoitteeseen caldwellbordercollies[@]gmail.com, otsikoituna Agility02.


Maxi I
57 osallistujaa • TULOKSET
Startti A Startti B
1. jabber, Teeritarhan Cauhucaruselli vKUMA
2. Kendra, Tulenkertoman Ohi Linnunratojen vKUMA
3. Kendra, Webenset Deadline Out vKUMA
4. Nita, Bellamos Colorful Foliage vKUMA
5. Camilla, Onnen Epätodellisuus vKUMA
6. Minea, Ketunjalan Askel Kohti Tulevaa vKUMA
7. Veera, Kupariketun Punapuiden Siimeksessä vKUMA
8. Saana, Tassupolu'n Bamce vKUMA
9. Nortsi, Kultahaukun Herttainen Hetki vKUMA
10. Netsu, Caldewll Crooks in Moomin Valley vKUMA
11. Hex, Antiqua and Barbuda Music Shepherd
12. Milja H., Tupunan Salaisuus
13. jabber, Off The Hook with Bad Karma
14. Vinta, Hallataival Huurteinen Helminauha
15. Mima, Meripihan Enth E nd
16. Hex, 99 reasons Mountain Dew Margarita
17. Veera, Bulawayo De Shobenieme
18. Vinta, Milatia del Citrajel
19. Marcia, Mayanic Fight Is Over
20. Teräshampaan Jättiläismetsäkarju
21. Mima, Kemroes Khrystal Etalon
22. Camilla, Strange Quark o'Coyote
23. Shady, Vinhalukon Rikkirepivä Ikuisuus
24. Jacya, Joikhas Kaunis kuin Tähtitaivas
25. Sigitius, Teräshampaan Kerner
26. Nita, Funside's Lady Mary
27. jabber, Webenset Deep Focus
28. Nortsi, Twist N' Smile de la Dorado
29. Natali, Lucy
30. Kuunsirppi, Gendarme's Cell Block Tango
31. Minea, Tuulenvireen Kutsuva Henkäys
32. Netsu, Lumipallon Uneasy Spirit
33. Marcia, Cha Wild Game
34. Sigitius, Teräshampaan Stracciatella
35. Camilla, Echelon
36. Nora, Kemroes and Will You Join the Dance
37. Valeria, Fantom's Fly Me To The Moon
38. Shady, XOXO de la Dorado
39. Milja H., Reflex Focus
40. Sigitius, Shaghas Ordona Ocarina
41. Jacya, Blink Thesanicar Jove Terrasan Jianidra Ovec
42. Mima, Lóvecs Duhak Poklad
43. Marcia, Shamrock Light Aspect
44. Vinta, Illusian Buttercups and Daffodils
45. Veera, Hunting Bullet's Poach Lion
46. Minea, Mayok's Gwendolyn
47. Nortsi, Pennyroyal I'll Take Advantage While
48. Jacya, Joikhas Mies vailla Sydäntä
49. Netsu, 99 reasons Paint it Red
50. Milja H., Kemroes 27 Pieces of Gold
51. Kuunsirppi, Ich Kann Lhenen Zeigen, Wie Sehr Ich Die Lieben
52. Kendra, Grennalock's Vertical Limits
53. Nita, Funside's Aloha
54. Nita, Lasipisaran Lentävä Hollantilainen
55. Shady, Maya's Gold Sun Shines Just for Me

Hylätyt
Hex, Kuorsaus's Unelias - Oikeus ylempään luokkaan
Kuunsirppi, Näkijän Yöttömän Yön Kuu - Oikeus ylempään luokkaan

1. Sigitius, Shaghas Ordona Ocarina vKUMA
2. Camilla, Strange Quark o'Coyote vKUMA
3. Nita, Funside's Lady Mary vKUMA
4. Netsu, Lumipallon Uneasy Spirit vKUMA
5. Marcia, Cha Wild Game vKUMA
6. Veera, Hunting Bullet's Poach Lion vKUMA
7. Kuunsirppi, Gendarme's Cell Block Tango vKUMA
8. Camilla, Onnen Epätodellisuus vKUMA
9. Mima, Kemroes Khrystal Etalon vKUMA
10. Milja H., Tupunan Salaisuus vKUMA
11. Kendra, Grennalock's Vertical Limits
12. Marcia, Shamrock Light Aspect
13. Nortsi, Pennyroyal I'll Take Advantage While
14. Nora, Kemroes and Will You Join the Dance
15. Hex, Antiqua and Barbuda Music Shepherd
16. Shady, XOXO de la Dorado
17. Marcia, Mayanic Fight Is Over
18. 1Valeria, Fantom's Fly Me To The Moon
19. Kuunsirppi, Ich Kann Lhenen Zeigen, Wie Sehr Ich Die Lieben
20. Jacya, Joikhas Kaunis kuin Tähtitaivas
21. Saino, Teräshampaan Jättiläismetsäkarju
22. jabber, Teeritarhan Cauhucaruselli
23. Minea, Mayok's Gwendolyn
24. Milja H., Kemroes 27 Pieces of Gold
25. Netsu, Caldewll Crooks in Moomin Valley
26. Nortsi, Kultahaukun Herttainen Hetki
27. Vinta, Illusian Buttercups and Daffodils
28. Saana, Tassupolu'n Bamce
29. Kendra, Webenset Deadline Out
30. Veera, Kupariketun Punapuiden Siimeksessä
31. Netsu, 99 reasons Paint it Red
32. Hex, 99 reasons Mountain Dew Margarita
33. Shady, Maya's Gold Sun Shines Just for Me
34. Kendra, Tulenkertoman Ohi Linnunratojen
35. Minea, Tuulenvireen Kutsuva Henkäys
36. jabber, Webenset Deep Focus
37. Mima, Lóvecs Duhak Poklad
38. Sigitius, Teräshampaan Stracciatella
39. Natali, Lucy
40. Mima, Meripihan Enth E nd
41. Sigitius, Teräshampaan Kerner
42. Nortsi, Twist N' Smile de la Dorado
43. jabber, Off The Hook with Bad Karma
44. Minea, Ketunjalan Askel Kohti Tulevaa
45. Milja H., Reflex Focus
46. Camilla, Echelon
47. Jacya, Joikhas Mies vailla Sydäntä
48. Vinta, Hallataival Huurteinen Helminauha
49. Jacya, Blink Thesanicar Jove Terrasan Jianidra Ovec
50. Vinta, Milatia del Citrajel
51. Vinhalukon Rikkirepivä Ikuisuus
52. Nita, Funside's Aloha
53. Nita, Bellamos Colorful Foliage
54. Veera, Bulawayo De Shobenieme
55. Nita, Lasipisaran Lentävä Hollantilainen

Hylätyt
Hex, Kuorsaus's Unelias - Oikeus ylempään luokkaan
Kuunsirppi, Näkijän Yöttömän Yön Kuu - Oikeus ylempään luokkaan

Maxi II
33 osallistujaa • TULOKSET
Startti A Startti B
1. Shady, Tribute vKUMA
2. Sigitius, Kupariketun Unihiekkamyrsky vKUMA
3. Saino, Wounded Bye Bye Beautiful vKUMA
4. Kendra, Kelpek Hit and Run vKUMA
5. Saino, As Mean As a Wolf of Kemroes vKUMA
6. Sigitius, Molly Malone of Bellspock vKUMA
7. Vinta, Hoarfrost Hysteria
8. Jacya, Chumbee's Sweet Cheek
9. Shady, Lasipisaran Lentävä Matto
10. Nora, Blind Guardian's Sleepwalker
11. Camilla, Filthy The Shadow Of Courage
12. Marcia, M.E Will The Hunger Ever Stop?
13. Nortsi, Lumihiutaleen Pink Rose
14. Marcia, Durabrite Atlantis Is Calling
15. jabber, Baledon's Mystique
16. Kuunsirppi, Aamuhämärän Sudensilmät Ovat Vaiti
17. Saino, Webenset December Dance
18. Shady, Miracle Frisco
19. Camilla, Rising Rock M.J Descending Red Shooting Star
20. jabber, Guthrun Ego Is Like Our Shadow
21. Vinta, Limited Edition of Furenza
22. Kendra, Filthy Ghostly Field Club
23. Nita, Suklaanapin Aika Aleiva
24. Veera, Lightweight's Parry Bullet
25. jabber, Junkytime Benzo Fury
26. Mima, Sanningen R.C Onnellisuus Maanpaossa
27. Kuunsirppi, Yazneg of Bellspock
28. Ternen Åfelia
29. Sigitius, Ternen Lumière
30. Veera, Ternen Hola
31. Kendra, Crystal Legend from Popperwhite

Hylätyt
Marcia, Fist Up's Curtain Call - Oikeus ylempään luokkaan
Kuunsirppi, Habari za Asubuhi Dereva - Oikeus ylempään luokkaan

1. Saino, As Mean As a Wolf of Kemroes vKUMA
2. Kendra, Kelpek Hit and Run vKUMA
3. Kuunsirppi, Yazneg of Bellspock vKUMA
4. jabber, Baledon's Mystique vKUMA
5. Kendra, Crystal Legend from Popperwhite vKUMA
6. Shady, Lasipisaran Lentävä Matto vKUMA
7. Sigitius, Kupariketun Unihiekkamyrsky
8. Shady, Miracle Frisco
9. jabber, Junkytime Benzo Fury
10. Sigitius, Ternen Lumière
11. Vinta, Hoarfrost Hysteria
12. Marcia, M.E Will The Hunger Ever Stop?
13. Kendra, Filthy Ghostly Field Club
14. Nortsi, Lumihiutaleen Pink Rose
15. Shady, Tribute
16. Nita, Suklaanapin Aika Aleiva
17. Saino, Webenset December Dance
18. Jacya, Chumbee's Sweet Cheek
19. Mima, Sanningen R.C Onnellisuus Maanpaossa
20. Veera, Lightweight's Parry Bullet
21. Nora, Blind Guardian's Sleepwalker
22. jabber, Guthrun Ego Is Like Our Shadow
23. Camilla, Filthy The Shadow Of Courage
24. Veera, Ternen Hola
25. Saino, Wounded Bye Bye Beautiful
26. Kuunsirppi, Aamuhämärän Sudensilmät Ovat Vaiti
27. Vinta, Limited Edition of Furenza
28. Camilla, Rising Rock M.J Descending Red Shooting Star
29. Sigitius, Molly Malone of Bellspock
30. Veera, Ternen Åfelia
31. Marcia, Durabrite Atlantis Is Calling

Hylätyt
Marcia, Fist Up's Curtain Call - Oikeus ylempään luokkaan
Kuunsirppi, Habari za Asubuhi Dereva - Oikeus ylempään luokkaan

Maxi III
33 osallistujaa • TULOKSET
Startti A Startti B
1. Nortsi, JS Escape Steam vKUMA
2. Nita, Rainvalley's Fix You vKUMA
3. Netsu, Kuorsaus's Vilkas vKUMA
4. Saino, Akbra Dance With Me vKUMA
5. Saino, Rumoer Extreme vKUMA
6. Marcia, Loco's Bitch Is Back
7. Sigitius, Masquerain Piplup Blossom
8. Veera, Titaanin Thaleia
9. Saino, Charm Quark o'Coyote
10. Veera, Joomagnan Just Perfect
11. jabber, Junkytime Clockwork Orange
12. Kendra, Baile El Espíritu del Agua de Kemroes
13. Marcia, Gifter von der Koff
14. Kendra, Worklesson Porchcrawler
15. Shady, Lonely Road de la Dorado
16. Sigitius, Willowhood's Lone Pilgrim
17. Jacya, Jako vom Xanhoff
18. Nortsi, TT A Perfectly Good Heart
19. Camilla, Kemroes Devo
20. Kendra, Carabee Steal The Pressure And The Pain
21. Marcia, Fling Thing Heart Seeker
22. Shady, Bella de Marial
23. Netsu, Pennyroyal We'll Live Forever
24. Jacya, Piquantin Hiljaisuuden Julistaja
25. Veera, Ärrälän Överi Ölinä
26. Camilla, Carabee Back To Midsummer Blues
27. Camilla, Liirun Laarun Ikipimeä
28. Nita, Ternen Un
29. Natali, Are You The Rabbit? of Vicinity
30. Jacya, Kowan Misteli
31. Vinta, Sindarya Diamond Halo
32. Shady, Full Off's Wind's Dropped
33. Sigitius, Marbelmambo's Chubby Chilishot
1. Netsu, Pennyroyal We'll Live Forever vKUMA
2. Kendra, Worklesson Porchcrawler vKUMA
3. Camilla, Kemroes Devo vKUMA
4. Marcia, Loco's Bitch Is Back vKUMA
5. Nita, Ternen Un vKUMA
6. Jacya, Piquantin Hiljaisuuden Julistaja
7. Jacya, Kowan Misteli
8. Jacya, Jako vom Xanhoff
9. Camilla, Liirun Laarun Ikipimeä
10. Saino, Rumoer Extreme
11. Sigitius, Masquerain Piplup Blossom
12. Nita, Rainvalley's Fix You
13. Sigitius, Marbelmambo's Chubby Chilishot
14. Nortsi, JS Escape Steam
15. Marcia, Gifter von der Koff
16. jabber, Junkytime Clockwork Orange
17. Shady, Bella de Marial
18. Sigitius, Willowhood's Lone Pilgrim
19. Veera, Ärrälän Överi Ölinä
20. Kendra, Baile El Espíritu del Agua de Kemroes
21. Camilla, Carabee Back To Midsummer Blues
22. Nortsi, TT A Perfectly Good Heart
23. Marcia, Fling Thing Heart Seeker
24. Netsu, Kuorsaus's Vilkas
25. Shady, Lonely Road de la Dorado
26. Veera, Joomagnan Just Perfect
27. Veera, Titaanin Thaleia
28. Kendra, Carabee Steal The Pressure And The Pain
29. Shady, Full Off's Wind's Dropped
30. Natali, Are You The Rabbit? of Vicinity
31. Saino, Akbra Dance With Me
32. Saino, Charm Quark o'Coyote
33. Vinta, Sindarya Diamond Halo